| Material | Steel |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Condition | New |
| 3PE Structure | Epoxy+Adhesive+Extruded Polyethylene |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Pipe Usage | Pre-insualte |
| Extruder Power | 55kw |
| Pipe Length | 6-12m |
| Box Material | Main Body Stainless Steel |
| Transport Package | Standard Package For Export |
|---|---|
| Pipe Material | Steel |
| Roduction Range | 159-4200mm |
| Packaging Details | Standard Package For Export |
| Delivery Time | 60 Days |
| Model NO. | 530-1420mm |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Certification | CE, ISO |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Specification | 50-4200mm |
| Substrate | Steel |
| Capability | 3-4unit/H |
|---|---|
| Raw Material | HDPE |
| Model NO. | Preinsulated Pipe 508-1620 |
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Origin | Qingdao, China |
| Principle | High-Pressure Air Type |
|---|---|
| Model NO. | Preinsulated Pipe 508-1620 |
| Capability | 3-4unit/H |
| Transport Package | Wodden Box |
| Application | Hot Chiller Water/Oil /Chemical Material Pipeline |
| Power | 380V/50Hz |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Rubber Foam |
| Automation | Fully Automatic |
| Production Capacity | 500-1000kg/h |
| Computer System | Full Auto |
|---|---|
| Cutting Size | 110-2200mm |
| Specification | HDPE Pipe |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Condition | New |
|---|---|
| Material | PE/PUR |
| Control System | PLC |
| Heating Method | Electric Heating |
| Humidity | 85% Non Condensing |