| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Features | Continuous Production, Simultaneous Molding. |
|---|---|
| Specifications | 50 - 400 Mm |
| Color | Any |
| Production | Can Be Produced Continuously For 24 Hours. |
| Capacity | ≤250m2/H |
| Specification | PE-880 |
|---|---|
| Main Extruder | 110 |
| Pipe Diameter (mm) | 960mm |
| Capacity (kg/h) | 800 |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Medium Pressure | ≤2.5MPa |
|---|---|
| Insulationmaterial | Polyurethane Foam |
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Pipe Jacking Machine | Integrated And Adjustable |
| Condition | New |
| Cutting Device | Planetary Cutter |
|---|---|
| Pipe Range | 110-2000mm |
| Material | HDPE LDPE |
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Pipe Length | 6 Meters |
| Payment Terms | T/T |
|---|---|
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Huashida |
| Certification | CE, Rohs,TUV |
| Application | For Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Specification | 960-1680mm |
| Pipeline Material | HDPE |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Diameter Range | 110-2000mm |
|---|---|
| Application | For Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Raw Material | HDPE |
| Calibration Method | Vacuum Calibration |
| Pipe Uasge | Pre-insualte |
| Raw Material | PE |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| HS Code | 8477209000 |
| Computerized | Computerized |
| Specification | 110-2200mm |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Trademark | HUASHIDA |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |