| Automation | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| Raw Material | PE80, PE100 |
| Package Size | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Raw Material | PE80, PE100 |
|---|---|
| Control System | Siemens |
| Calibration Method | Vacuum |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Delivery Time | 60days |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 45 days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | 50 units/ month |
| Place of Origin | Qingdao, China |
| Raw Materials | PE80, PE100 |
|---|---|
| Pipe Diameter Range | 20-2200mm |
| Application | Produce Water-Supply Gas-Supply Pressure Pipe |
| Packaging Details | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
| Delivery Time | 60days |
| Raw Material | PE80, PE100 |
|---|---|
| Control System | Siemens |
| Total Power | 800kw |
| Application | Produce Water-Supply Gas-Supply Pressure Pipe |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Mold Type | Spiral Mold |
|---|---|
| Calibration Method | Vacuum |
| Application | Produce Water-Supply Gas-Supply Pressure Pipe |
| Pipe Diameter Specification | 20-2200mm |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Raw Materials | PE80, PE100 |
|---|---|
| Calibration Method | Vacuum |
| Application | Produce Water-Supply Gas-Supply Pressure Pipe |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Delivery Time | 60days |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Condition | New |
|---|---|
| Power | 380V 50Hz |
| Colour | Any |
| Application | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Specification | 100 - 5000 Mm |
| Raw Material | PE |
|---|---|
| Pipe Style | Thin Wall Pipe |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Outcapability | 1400kg/H |
| Packaging Details | Standard Package |