| Cutter | Automatically |
|---|---|
| Type | Single Wall/ Double Wall |
| Advantage | High Speed, High Performance |
| Key Word | High Speed |
| Pipe Material | PP/PE/PVC |
| Model NO. | HSD -2000 |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Certification | ISO9001:2008, CE,SGS,ETC. |
| Creep Deformation Resistance | Good |
|---|---|
| Installed Power | 180kw,230kw,400kw,680kw |
| Long Life | Approximately 50 Years |
| Warranty | 12 Months |
| Low Weight | Yes |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Application | Sewerage And Drainage In Municipal |
| Automation | Automatic |
| Computeration | Computerized |
| Product Name | HDPE Plastic Hollow Wall Spiral Pipe Extrusion Line |
|---|---|
| Trade Mark | HSD |
| High Brunt Intensity | Yes |
| Automation | Automatic |
| Speed | 6-12m/H,4-12m/H,2-5m/H,0.5-3m/H |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Pipe |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Pipe |
| Screw No. | Single Screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Pipe Diameter | 200-800,300-1200,1000-2000,2000-3000 |
| Installed Power | 180kw,230kw,400kw,680kw |
| Speed | 6-12m/H,4-12m/H,2-5m/H,0.5-3m/H |
| PIPE Structure | High Stiffness, High Brunt Intensity, |
| Condition | New |
|---|---|
| Power | 380V 50Hz |
| Colour | Any |
| Application | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Specification | 100 - 5000 Mm |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Pipe |
| Screw No. | Single Screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |