| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Control System | Siemens PLC |
| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Packaging Details | By order |
|---|---|
| Delivery Time | 45-90 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 30 sets/year |
| Place of Origin | Qingdao,China |
| HDPE | 600kg/H |
|---|---|
| Material | PP/PE |
| Specification | 1000.00cm * 220.00cm * 180.00cm |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | By order |
| Structure | With "H" Structure. |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
|---|---|
| Application | Large-scale Municipal Drainage Projects |
| Screw | Single-Screw |
| Plastic Processed | PE |
| Packaging Details | Standard Export Packing |
| Pipe Diameter | 200-3000mm |
|---|---|
| Voltage | 380V 50Hz |
| Application | Road Drainage, Sewage Disposal Work |
| Automation | Automatic |
| Packaging Details | Standard Export Packing |