| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Application | Sewerage And Drainage In Municipal |
| Material | HDPE |
| Packaging Details | Standard Export Packing |
| Pipe Range | 300mm-3000mm |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Application | Sewerage And Drainage In Municipal |
| Extruder Style | SJ90× 30, SJ100× 33 |
| Packaging Details | Standard Package |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
|---|---|
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Application | Sewerage And Drainage In Municipal |
| Packaging Details | Standard Export Packing |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Max Output | 1000kg/H |
| Delivery Time | 60days |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Max Output | 1000kg/H |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Number Of Layers | Double Layer |
| Structure | Unique“I-shaped ” Wall Structure |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Max Output | 1000kg/H |
| Packaging Details | Standard Packing |