| Pipe Diameter Range | 20mm-1200mm |
|---|---|
| Place | Indoor |
| Main Extruder | 90 |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Cutting Device | Planetary Cutter |
| Pipe Range | 960-1680mm |
|---|---|
| Jacket Pipe Color | Black Or Yellow |
| Screw No. | Single-screw |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Application | For Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
|---|---|
| Pipe Diameter | From 12mm-2000mm |
| Raw Material | PE |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Cutting Method | Planetary Cutting |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Condition | New |
| Product Name | 200-3000mm Hollow Wall HDPE Spiral Structured Wall Pipe Extrusion Line |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Product Category | Pre-Insulated Pipe Production Line |
| Condition | New |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Application | Pipe |
| Automation | Automatic |
| Packaging Details | Container loading,sea transportation |
| Insulationmaterial | Polyurethane Foam (PU) |
|---|---|
| Pipe Material | Steel |
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Customized | Customized |
| Type | Pipe Extruder |
| Diameter Range | 110-2000mm |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Raw Material | PE |
| Surface Treatment | Nitride Processing, Depth: 0.3 ~ 0.6mm |
| Pipe Uasge | Pre-insualte |
| Pipe Material | HDPE/Steel |
|---|---|
| Cooling Water Consumption | 10m3/h |
| Pipe Diameter Range | 50mm-200mm |
| Total Power | 200kW |
| Model | ABC-123 |
| Condition | New |
|---|---|
| Specification | HSD-JACKET |
| Screw | Single Screw |
| Color | Black Or Yellow |
| Packaging Details | Stardard Package |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd |
| Warrantyperiod | 12 Months |
| Condition | New |
| Packaging Details | Container loading,sea transportation |