| Model NO. | 200-600mm |
|---|---|
| Condition | New |
| Material | PP/PE |
| Screw No. | Single-screw |
| HDPE | 600kg/H |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Substrate | Steel |
| Coating | 3-Layer PE Coating |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Model NO. | HSD -2000 |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Certification | ISO9001:2008, QS |
| Pipe Diameter | 16-1600mm |
|---|---|
| Packaging Details | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 set/ Year |
| After-sales Service | Installation And Training |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Vacuum Coating |
| Substrate | Steel |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Packaging Details | Standard packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 60-90 days |
| Payment Terms | T/T,D/A,L/C |
| Supply Ability | 30 sets a year |
| Place of Origin | China |
| Capacity | 250-1350 Kg/h |
|---|---|
| Installed Power | 160 Kw-650kw |
| Length | 25-45 Mm |
| Packaging Details | Standard package |
| Delivery Time | 90 days |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
|---|---|
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
| Raw Material | PE |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Control System | Siemens |
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd |
| Packaging Details | Standard Pakage |