| Plastic Processed | PE/PP |
|---|---|
| Feeding Mode | One Feed |
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Corrosion Rate | 0.01- 0.1 |
|---|---|
| Color | Any |
| Strength | 70n |
| Thickness | 0.8-3.0mm |
| Temperature | 50 - 120 C |
| Corrosion Rate | 0.01 - 0.1 |
|---|---|
| Specification | 0.8 - 3.0 Mm |
| Feature | Insulation |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 80 days |
| Board Layers | Single & Multilayer Sheet |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Material | PE/PP/PS/HIPS/ABS |
| Product Width | 800mm |
| Product Thickness | 0.2-3mm |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Material | PE/PP/PS/HIPS/ABS |
| Product Width | Maximum 3000mm |
| Product Thickness | 0.1-30mm |
| Board Layers | Single & Multilayer Sheet |
| Application | Joint Of Metal Reinforced Spirally Corrugated Pipe |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Material Of Electro Fusion Tape | PE And Metal Net |
| Sheet Width | 200mm-2000mm |
| Sheet Thickness | 0.1mm-30mm |
| Material | HDPE & PE |
|---|---|
| Extruder Type | T-Die (Flat Die) |
| Capacity | 150 - 500 Kg/h |
| Power | 380V / 3 Phase / 50Hz |
| Packaging Details | Standard Package |
| Computerized | Computerized |
|---|---|
| Capacity | 50 Units/Month |
| Heating Power | 20-30kw |
| Cooling Zones | 3-5 |
| Automation | Automatic |
| Board Layers | Single Layer |
|---|---|
| Condition | New |
| Capacity | 160-200 Kg/H |
| Type | HDPE And PE |
| Screw No. | Single-screw |
| Board Layers | Single Plate |
|---|---|
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Basing Tape Max. Width | 1000mm |
| Customization | Can Be Customized |
| Packaging Details | Standard Package |