| Automation | Automated |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Application | Welding For Plastic Sheet/Plates |
| Vacuum Feeder | Sal/1600kg |
| After-sales Service | Installation And Technical Director |
| Automation | Automated |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Application | Welding For Plastic Sheet/Plates |
| Vacuum Feeder | Sal/1600kg |
| After-sales Service | Installation And Technical Director |
| Automation | Automated |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Application | Welding For Plastic Sheet/Plates |
| Vacuum Feeder | Sal/1600kg |
| After-sales Service | Installation And Technical Director |
| Raw Materials | PE80, PE100 |
|---|---|
| Calibration Method | Vacuum |
| Application | Produce Water-Supply Gas-Supply Pressure Pipe |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Delivery Time | 60days |
| Raw Material | PE80, PE100 |
|---|---|
| Control System | Siemens |
| Total Power | 800kw |
| Application | Produce Water-Supply Gas-Supply Pressure Pipe |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Raw Materials | PE80, PE100 |
|---|---|
| Calibration Method | Vacuum |
| Application | Produce Water-Supply Gas-Supply Pressure Pipe |
| Pipe Diameter Specification | 20-2200mm |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Water-supply Pipes |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Yes |
|---|---|
| Productname | HDPE Water Gas Pressure Pipe Extrusion Line |
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Warranty | 12 Months |
| Transport Package | Standard Package |
| Transport Package | Standard Export Package |
|---|---|
| Application | Water And Gas Pressure Pipes |
| Automation | Automatic |
| Coolingmethod | Water Cooling Tank |
| Customization | Customizable |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Water-supply Pipes |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |