| Dimension | 43.0*3.02*3.0 |
|---|---|
| Specification | (355 - 630), (710 - 1200), (1010 - 1600) Mm |
| Capacity | 600kg/H |
| Power | 800kw |
| Weight | 28 T |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 45 days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | 50 units/ month |
| Place of Origin | Qingdao, China |
| Pipe Diameter | 16-1600mm |
|---|---|
| Packaging Details | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
| Delivery Time | 60-90 days |
| Payment Terms | L/C,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 Sets/Year |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Pipe |
| Screw No | Single Screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Pipe Color | Black + Yellow Or Blue |
| Automation | Automatic |
| Calibration Method | Vacuum |
| Pipe Diameter | 20-630mm |
|---|---|
| Transport Package | Standard Package For Export |
| Calibration Method | Vacuum |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 45 days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | 50 units/ month |
| Place of Origin | Qingdao, China |
| Calibration | Vacuum |
|---|---|
| Pipe Range | 20-2200mm |
| Application | City Gas Pipe, Water Supply Pipe |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Water Supply Pipe |
| Screw No | Single Screw |
| Automatic | Automatic |
| Customized | Customized |
| Usage | Gas / Water Supply Pipe |
|---|---|
| Extrusion Capacity | 1000 (Kg/H) |
| Pipe Diameter | 20-2200mm |
| Calibration Method | Vacuum |
| Delivery Time | 90days |