| Packaged | Film |
|---|---|
| Place | Indoor |
| Calibration Method | Vacuum Calibration |
| Pipe Diameter Range | φ20-φ1200mm |
| Usage | Water/Gas/Oil Supply Pipeline |
| Usage | Gas / Water Supply Pipe |
|---|---|
| Extrusion Capacity | 1000 (Kg/H) |
| Pipe Diameter | 20-2200mm |
| Calibration Method | Vacuum |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Pipe |
| Screw No | Single Screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
|---|---|
| Usage | Water/Gas/Oil Supply Pipeline |
| Production Range | Pipe Diameter 110-600mm |
| Drying Machine | HSD-1200 |
| Foaming Thickness | Pre-insualte |
| Plastic Processed | PE |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Dimension | 24m*4M*4M |
| Packaging Details | Standard Package |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Pipe |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Product Color | Black |
|---|---|
| Production Scope | Product Line |
| Pipe Range | 110-550mm |
| Pipe Length Range | 6m - 12m |
| Packaging Details | Packing according to Machine |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Heating Method | Medium-Frequency Heating System |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Applications | Gas Supply Pipe/Heating Supply Pipe |
| Material | HDPE |
| Pipe Diameter | 110-1680mm |
| Type | Pipe Extruder |
| Condition | New |
|---|---|
| Color | Custom |
| Specification | 110-2000mm |
| Screw | Single Screw |
| Automation | Automated |