| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Output Speed | 1-6m/Min |
| Temperature | 0-30 |
| Power Supply | No Dangerous Area |
| After-sales Service | Installation And Training |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Vacuum Coating |
| Substrate | Steel |
| Pipe Diameter | 16-1600mm |
|---|---|
| Packaging Details | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
| Delivery Time | 60-90 days |
| Payment Terms | L/C,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 Sets/Year |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Screw | Single-Screw |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Features | High-Speed, Energy-Saving |
|---|---|
| Product Material | HDPE |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd |
| Customized | Customized |
| Model NO. | HSD 500-1600 |
|---|---|
| Type | Polyurethane Foam Machine |
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Pipe Structure | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
| Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDP | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
| Pipe Diameter | 20-630mm |
|---|---|
| Transport Package | Standard Package For Export |
| Calibration Method | Vacuum |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Exhaust | Exhaust |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |