| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Trademark | HUASHIDA |
| Specification | 110-2200mm |
| Computerized | Computerized |
| Raw Material | PE |
|---|---|
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Packaging Details | Standard Package |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Tube Thickness | 3-50mm |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Specification | According To Customer′s Demand |
| Condition | New |
|---|---|
| Specification | Pipe Dia. 1380-2000mm |
| Screw | Single Screw |
| Color | Black Or Yellow |
| Diameter | 100-2000mm |
| 保修期 | 12 Months |
|---|---|
| 可生产管材类型 | Aluminum Composite Pipe |
| Condition | New |
| Pipe Diameter | From 110mm To 2000mm |
| Raw Material | PE |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Max Output | 1000kg/H |
| Delivery Time | 60days |
| Product Material | HDPE |
|---|---|
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd |
| Customized | Customized |
| Exhaust | Exhaust |
| Computerized | Computerized |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Exhaust | Exhaust |
| Customized | Customized |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Type | 3lpe Coating Line |
|---|---|
| Coating Layer | Internal&External Pipe Wall |
| Materials For Production | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Processing Capacity | ≥250m²/h |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Condition | New |
|---|---|
| Specification | Pipe Dia. 1380-2000mm |
| Screw | Single Screw |
| Output Capability | 250kg |
| Automation | Automatic |