| Coating Thickness | 50-100mm |
|---|---|
| Cyclone Dust Collector | 1m |
| Voltage | 220V/380V |
| Compressed Air | 6 M3/min >0.5MPa |
| Working Speed | 1-10 Meters Per Minute |
| Raw Material | HDPE |
|---|---|
| Pipe Structure | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Winding |
| Rust Removal Quality | ≥2.5 Grade |
| Foaming Machine | High-Pressure Foaming Machine |
| Packaging Details | Wodden Box |
| Outer Jacket Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
|---|---|
| Turkkey Project | Provided |
| Application | Hot Chiller Water/Oil /Chemical Material Pipeline |
| Turnkey Project | Yes |
| Computerized | Computerized |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Pipe Structure | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Application | Hot Chiller Water/Oil /Chemical Material Pipeline |
| Packaging Details | Wodden Box |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Application | Hot Chiller Water/Oil /Chemical Material Pipeline |
| Pipe Structure | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
| Packaging Details | Wodden Box |
| Pipe Structure | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
|---|---|
| Rust Removal Quality | ≥2.5 Grade |
| Foaming Machine | High-Pressure Foaming Machine |
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Packaging Details | Wodden Box |
| Raw Material | HDPE |
|---|---|
| Pipe Structure | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Winding |
| Rust Removal Quality | ≥2.5 Grade |
| Foaming Machine | High-Pressure Foaming Machine |
| Packaging Details | Wodden Box |
| Principle | High-Pressure Air Type |
|---|---|
| Type | Polyurethane Foam Machine |
| Turnkey Project | Yes |
| Product Specification | Tpipe Dia. 20-110mm |
| Computerized | Computerized |
| Type | Polyurethane Foam Machine |
|---|---|
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Pipe Material | Steel Pipe |
| Pipe Structure | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
| Extruder | Sj-120/38 |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |