| Fuel | Electric |
|---|---|
| Type | Rotary Abrator |
| Cleanliness | High Cleanliness |
| Automation | Automatic |
| Certification | CE |
| Pipe Range | 50-426mm |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Certification | CE,ISO 9001,SGS |
| Condition | NEW |
| Control System | PLC |
| Principle | High-Pressure Air Type |
|---|---|
| Capability | 3-4unit/H |
| Raw Material | HDPE |
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Computerized | Computerized |
| Fuel | Electric |
|---|---|
| Type | Rotary Abrator |
| Cleanliness | High Cleanliness |
| Automation | Automatic |
| Certification | CE |
| Recycle Of Epoxy | Air Rate 50k M³ |
|---|---|
| Blasting Standard | SA2.5 |
| Coating Material | Epoxy Powder Spraying Coating |
| Dust Removal Fan | Fan Power 5.5kw |
| Operating Mode | Automatic |
| Capability | 3-4unit/H |
|---|---|
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Raw Material | HDPE |
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Application | Hot Chiller Water/Oil /Chemical Material Pipeline |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Exhaust | Exhaust |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |
| Raw Material | PE |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Control System | Siemens PLC |
| Packaging Details | Standard Package |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Raw Material | PE |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Packaging Details | Standard Package |
| Medium Temperature | ≤120°C (incidental Peak Value <140°C) |
|---|---|
| Total Length | About 110m |
| Compressed Air | 6 M3/min >0.5MPa |
| Coating Thickness | 50-100mm |
| Operating System | Touch Screen |