| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 set/year |
| Place of Origin | Qingdao,China |
| Insulation Layer Material | PU Foaming |
|---|---|
| Cutting Device | Planetary Cutter |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
|---|---|
| Diameter Range | 110-550mm |
| Plc | Siemens |
| Product Color | Black |
| Cutting Device | Planetary Cutter |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Condition | NEW |
| Pipe Range | 48-3000mm |
| Anticorrosion Method | 3PE |
| Packaging Details | Standard packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 60-90 days |
| Payment Terms | T/T,D/A,L/C |
| Supply Ability | 30 sets a year |
| Place of Origin | China |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
|---|---|
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
| Condition | New |
| Pipe Material | PE, HDPE |
| Applicable Tube's Diameter | 110-560 |
| Pipe Jacking Machine | Integrated And Adjustable |
|---|---|
| Specification | ISO9001: 2008 |
| Calibration Method | Vacuum Calibration |
| Computerized | Computerized |
| Screw No. | Single-screw |
| Color | Any |
|---|---|
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Specification | 20 - 80 Mm |
| Feeding Mode | One Feed |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| HS Code | 8477209000 |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Packaging Details | Standard Package |
| Packaging Details | wodden box |
|---|---|
| Delivery Time | 70-90 days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 50 sets / Year |
| Place of Origin | Huashida |