| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Substrate Thickness | ≥0.6mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Model NO. | FBE |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Clean Level | >=SA2.5 |
| Coating Material | Fbe Powder |
| Specification | 300-4200mm |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Feeder System | Vacuum Feeder |
| Transport Package | Standard Package |
| Screw | Single Screw |
| Feature | Insulation |
|---|---|
| Operating Temperature | 60c-110c |
| Specification | Thickness 0.8-3.0mm |
| Application | Construction, Ocean, Electronics, Metallurgy, Chemical, Petroleum |
| Delivery Time | 10 days |
| Material | HDPE & PE |
|---|---|
| Extruder Type | T-Die (Flat Die) |
| Capacity | 150 - 500 Kg/h |
| Power | 380V / 3 Phase / 50Hz |
| Packaging Details | Standard Package |
| Blasting | Shots Or Sand |
|---|---|
| Angle | 10 - 100 Degree |
| Blasting Rate | S.a 2.5 & S.a 3 |
| Specification | 400 - 1200 Mm |
| Curvature Radius | 4 - 6 Times |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Coating Type | Powder Coating |
|---|---|
| FBE Thickness | 170 Um |
| PE Layer Thickness | 2.5 - 3.7 Mm |
| Adhesive ThicknessElbow Angle | 170-250 Um |
| Elbow Angle | 15-90 Degrees |
| Model NO. | HSD 377mm |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Model NO. | HSD 377mm |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |