| Computerized | Computerized |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Trademark | HUASHIDA |
| Customized | Customized |
| HS Code | 8477209000 |
| Product Type | PE Board |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |
| Basing Tape Max. Width | 1000mm |
| Material For Production | Polyethylene |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Feeding Style | Vacuum |
|---|---|
| Product Width | 50-300mm |
| Automation | Automatic |
| Screw | Single-Screw |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Packaging Details | 6000PCS/Day |
|---|---|
| Delivery Time | 10 working days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HSD |
| Transport Package | Standard Package For Export |
|---|---|
| Pipe Material | Steel |
| Roduction Range | 159-4200mm |
| Packaging Details | Standard Package For Export |
| Delivery Time | 60 Days |
| Product Type | PE Board |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |
| Basing Tape Max. Width | 1000mm |
| Material For Production | Polyethylene |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Heating Method | Induction Heating |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Product Type | PVC /PE/PP / ABS / PP /PS Sheet |
|---|---|
| Board Layers | Single & Multilayer Sheet |
| Product Thickness | 0.1-30mm |
| Condition | New |
| Product Width | Maximum 3000mm |