| Model NO. | HSD 377mm |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Basing Tape Max. Width | 1000mm |
| Model NO. | HSD 50-426 |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Pipe Diameter | 16-1600mm |
|---|---|
| Packaging Details | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 set/ Year |
| FBE Thickness | 170 Um |
|---|---|
| Adhesive Thickness | 170 - 250 Um |
| PE Thickness | 2 - 4 Mm |
| Specification | 400 -1500 Mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Product Type | PE Board |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |
| Basing Tape Max. Width | 1000mm |
| Material For Production | Polyethylene |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Feeding Style | Vacuum |
|---|---|
| Product Width | 50-300mm |
| Automation | Automatic |
| Screw | Single-Screw |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Packaging Details | 6000PCS/Day |
|---|---|
| Delivery Time | 10 working days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | HSD |
| Transport Package | Standard Package For Export |
|---|---|
| Pipe Material | Steel |
| Roduction Range | 159-4200mm |
| Packaging Details | Standard Package For Export |
| Delivery Time | 60 Days |