| Material | Steel |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Condition | New |
| 3PE Structure | Epoxy+Adhesive+Extruded Polyethylene |
| Material | Steel |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Condition | New |
| 3PE Structure | Epoxy+Adhesive+Extruded Polyethylene |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Production Scope | Product Line |
|---|---|
| Pipe Length | 6-12m |
| Total Power | 180KW |
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Box Material | Main Body Stainless Steel |
|---|---|
| Production Scope | Product Line |
| Feeder System | Vacuum Feeder |
| Raw Material | PE |
| Production Line Length | 30-50m |
| Application | Pipe Production |
|---|---|
| Material | Steel |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Control System | PLC Control |
| Max. Working Pressure | 2.5MPa |
| Application | Pipe Production |
|---|---|
| Material | Steel |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Control System | PLC Control |
| Max. Working Pressure | 2.5MPa |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Output Speed | 1-6m/Min |
| Temperature | 0-30 |
| Power Supply | No Dangerous Area |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Output Speed | 1-6m/Min |
| Temperature | 0-30 |
| Power Supply | No Dangerous Area |
| Application | Pipe Production |
|---|---|
| Material | Steel |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Control System | PLC Control |
| Max. Working Pressure | 2.5MPa |