| Installed Capacity | About 530kw |
|---|---|
| Power Supply | 3 Phrase, 380V 50Hz |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Packaging Details | Export Packing |
| After-sales Service | All Life |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Powder Coating |
| Transport Package | Standard Package |
| After-sales Service | Installation And Training |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Vacuum Coating |
| Substrate | Steel |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Pipe |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PERT Pipe |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Production Scope | Product Line |
|---|---|
| Diameter Range | 110-2000mm |
| Raw Material | Pe |
| Calibration Method | Vacuum Calibration |
| Coolingmethod | Water Cooling System |
| Material | Carbon Steel |
|---|---|
| Materials | Epoxy Powder |
| Product Model | 3LPE-PP Coating Production Line |
| Power Supply | 380V/50Hz |
| Pipe Length Range | 6-12 Meters |
| Coating | Spray Winding |
|---|---|
| Certification | ISO |
| Coating Structure | Puf Insulation Layer, PE Outer Casing |
| Specification | 500-1620 |
| Type | Coating Production Line |