| Packaging Details | wodden box |
|---|---|
| Delivery Time | 2 month |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 20 sets/years |
| Place of Origin | China |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Product Category | Polyurethane Spraying Foam Preinsulated Steel Pipe Making Machine |
| Advantages | Uniform And Controllable Density Of Polyurethane, No Empty Spaces, Rough Surface For Greater Shear Strength, Adjustable Thickness Of Insulation Layer And Outer Casing, High Degree Of Automation |
| Application | Anti-corrosion, Thermal Insulation Pipeline In The Field Of Heating, Cooling And Crude Oil Transportation |
| Condition | New |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
|---|---|
| Warrantyperiod | 12 Months |
| Pipe Diameter | 110mm2000mm |
| Drying Machine | HSD-φ1860mm |
| Screw No | Single-screw |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating Layer | Internal Fbe And External 3lpe |
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Clean Level | >=SA2.5 |
| Heating Method | Medium-Frequency Heating System |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Heating Method | Medium-Frequency Heating System |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Application | Pipe Production |
|---|---|
| Material | Steel |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Control System | PLC Control |
| Max. Working Pressure | 2.5MPa |
| Model NO. | FBE |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Clean Level | >=SA2.5 |
| Coating Material | Fbe Powder |
| Specification | 300-4200mm |
| Plastic Processed | PE |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Dimension | 24m*4M*4M |
| Packaging Details | Standard Package |
| Pipe Diameter | 508-1620mm |
|---|---|
| Packaging Details | 1200 × 230 × 260 |
| Delivery Time | 60-80 Days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 20 Unit/year |