| Capability | 3-4unit/H |
|---|---|
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Packaging Details | standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Screw | Single-Screw |
|---|---|
| Pipe Diameter | 110-2200mm Or Customized |
| Raw Material | HDPE |
| Calibration Method | Vacuum Calibration And Water Spraying Cooling |
| Packaging Details | Standard Package |
| Dia.Range | 75-315MM |
|---|---|
| Inner Pipe Material | PERT, Plastic Pipe |
| Apply To | Rigid PERT Insulated Pipes |
| Foaming Layer | Soft Polyurethane Foam Rigid Polyurethane Foam |
| Application | Used For Sewerage And Drainage In City |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Applications | Gas Supply Pipe/Heating Supply Pipe |
| Material | HDPE |
| Pipe Diameter | 110-1680mm |
| Type | Pipe Extruder |
| Produce Capability | 1000-1200kg/H |
|---|---|
| Screw | Solid-Liquid Separation Screw |
| Setting Box | Vacuum Setting |
| Temperature Classification | High Temperature Piping |
| Coating Thickness | 50-100mm |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Certification | CE, QS |
| Condition | New |
| Application | For Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Raw Material | PE |
| Raw Material | PE |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| HS Code | 8477209000 |
| Computerized | Computerized |
| Heating Temperature | 220-250℃ |
|---|---|
| Pe Layer Thickness | 2.5-3.7mm |
| Method Type | Automatic |
| Operating System | Touch Screen |
| Coating Layer | Internal&External Pipe Wall |
| Type | Polyurethane Foam Machine |
|---|---|
| Pipe Structure | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
| Rust Removal Quality | ≥2.5 Grade |
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Foaming Machine | High-Pressure Foaming Machine |
| Screw | Single-Screw |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |