| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Raw Material | PE |
| Pipe Style | Thin Wall Pipe |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Packaging Details | Standard Package |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Raw Material | PE |
| Pipe Style | Thin Wall Pipe |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Packaging Details | Standard Package |
| Material | EPDM/NBR/PVC |
|---|---|
| Specification | According To Customer Demand |
| Usage | Pipe, Board, Handles, Sheaths, Sealing Strips |
| Applications | Wide Range Of Product Applications |
| Packaging Details | Standard Package |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Layer | Internal Liquid Painting External 3lpe |
| Clean Level | >=SA2.5 |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Coating Layer | Internal Liquid Painting External 3lpe |
|---|---|
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Heating Method | Medium-Frequency Heating System |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
|---|---|
| Transmission Type | Rigid |
| Main Material | PVC, PE, PP, PPR |
| Power Supply | 380V/50Hz |
| Product Type | Pipe Production Line |
| Pipe Material | Steel/HDPE |
|---|---|
| Pipe Uasge | Pre-insualte |
| Speed | 1m-3m/Min |
| Product Type | Pipe Production Line |
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Pipe Diameter Range | 20-1200mm |
|---|---|
| Product Type | Pipe Production Line |
| Main Material | PVC, PE, PP, PPR |
| Model | SJZ80/156 |
| Control System | PLC Control |
| Condition | New |
|---|---|
| After-sales Service | 1 Year |
| Customized | Customized |
| Name | Polyurethane Foaming Pert Insulation Pipe Product Line |
| Usage | District Heat/Chiller Supply |
| Pipe Surface Treatment | No Less Than SA2.5 |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Fbe Thickness | 200-800um |
| Material | HDPE ,Adhesive,Epoxy Powder |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |