| PE Thickness | 2-3mm |
|---|---|
| Condition | New |
| Fbe Thickness | 200-800um |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 60Days |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Basing Tape Max. Width | 1000mm |
| Product Type | PE Board |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |
| Basing Tape Max. Width | 1000mm |
| Material For Production | Polyethylene |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Automation | Automatic |
| Packaging Details | Standard Package |
| Material | EPDM/NBR/PVC |
|---|---|
| Packaging Details | 1200*230*260 cm |
| Delivery Time | Delivery time |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 set/year |
| Stainless Steel Welding Rod Type | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
|---|---|
| Application | Be Fed To Handheld Welder |
| Welding Core Type | Plastic |
| Diameter | 4.0mm |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |