| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Screw | Single-Screw |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Customized | Customized |
| Crawler Lengh | 2.5m Effective Length |
| Crawler Feet | 2-12 Feet |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
|---|---|
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Condition | New |
| Types Of Sheets That Can Be Produced | PE |
| Sleeve Thickness | 0.1-30mm |
| After-sales Service | All Life |
|---|---|
| Transport Package | Wooden Box |
| Pipe Structure | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
| Turnkey Project | Yes |
| Raw Material | HDPE |
| Pipe Range | 300mm-1200mm |
|---|---|
| PLC | Siemens |
| Number Of Nozzles | 112pcs |
| Material | Ss |
| Centrifugal Pump Power | 4.0Kw |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
|---|---|
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Type | Pipe Extruder |
| Plastic Processed | PE |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Condition | New |
|---|---|
| Color | Custom |
| Pipe Diameter | From 360-1680mm |
| Labor | 2-3person |
| Screw | Single-Screw |
| Style | Handheld |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 846880000 |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Model NO. | 200-600mm |
|---|---|
| Material | PP/PE |
| Screw No. | Single-screw |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |