| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Voltage | 220V 50HZ |
|---|---|
| Usuage | Hand Welding |
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Specification | ISO9001: 2008 |
| Product Thickness | 1.5-3mm |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Substrate | Steel Condition |
| Steel Condition | Induction Heating |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60Days |
| Condition | New |
|---|---|
| Specification | 600.00cm * 230.00cm * 220.00cm |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| HS Code | 847710900 |
| Packaging Details | Standard Package |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| HS Code | 847710900 |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Package |
| Style | Portable |
|---|---|
| Plastic Processed | PP/PE/PVC |
| Transport Package | Alloy Box |
| Power | Electric |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Specification | 570*500*160mm |
|---|---|
| Transport Package | Alloy Box |
| Weight | 4.8kg |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Delivery Time | 60days |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
|---|---|
| Usuage | Anticorrosion & Repair |
| Product Type | PE Board |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Style | Portable |
|---|---|
| Type | Hand Extruder |
| HS Code | 8468800000 |
| Packaging Details | 570*500*160mm |
| Delivery Time | 60DAYS |