| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Automation | Automatic |
| Packaging Details | Standard Package |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Basing Tape Max. Width | 1000mm |
| Product Type | PE Board |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |
| Basing Tape Max. Width | 1000mm |
| Material For Production | Polyethylene |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Stainless Steel Welding Rod Type | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
|---|---|
| Application | Be Fed To Handheld Welder |
| Welding Core Type | Plastic |
| Diameter | 4.0mm |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Model | SBJZ-800 |
|---|---|
| Width | 650 |
| Thickness(MM) | 0.18-1.5 |
| Seedtm/min) | 1-25 |
| Outputr(kg/h) | 80-320 |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Roller Material | Chrome Plated Steel |
|---|---|
| Screw Diameter | 90-150mm |
| Capacity | 200-1000kg/h |
| Control System | PLC Control System |
| Material | PE PP |