| Pipe Uasge | Pre-insualte |
|---|---|
| Voltage | 380V 50Hz |
| Automatic Production Line | Comprehensive |
| Raw Material | PE |
| Plc | Siemens |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
|---|---|
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Customized | Customized |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
|---|---|
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Part3 | Three Layer Fiber Reinforced Heat Shrink Sleeve |
| HS Code | 847710900 |
| Packaging Details | Standard Package |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| Blasting | >2.5A |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Standard | ASTM, GB, DIN |
| Model NO. | Model 120 |
|---|---|
| Condition | New |
| Automatic Grade | Automatic |
| Customized | Customized |
| Structure | Horizontal |
| Total Power | 400 Kw |
|---|---|
| Extrusion Speed | 05.-5 |
| Capacity Kg/h | 600 240 |
| Dimension (m) | 32*16*6.0 |
| Packaging Details | By order |
| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min, 1.2m/Min |
| Surface Treatment | Chrome |
|---|---|
| Application | Pipeline Antocorrosion Joint |
| Thickness | 2.0/2.5/3.5mm |
| Transport Package | Standard Package |
| Connection | Welding |
| Specification | 2.5mm To 4mm |
|---|---|
| Production Capacity | 5 Tons/Day |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 39169090 |
| Payment Terms | Western Union,T/T,D/P |