| Condition | New |
|---|---|
| Color | Custom |
| Packaging Details | Stardard Package |
| Delivery Time | 45 days |
| Payment Terms | T/T |
| Type | Pipe Extruder |
|---|---|
| Plastic Processed | PE |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Material | HDPE ,Adhesive,Epoxy Powder |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Fbe Thickness | 200-800um |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 70-90 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 200 set years |
| Place of Origin | China |
| Pipe Range | 50-426mm |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Certification | CE,ISO 9001 |
| Condition | NEW |
| Control System | PLC |
| Style | Handheld |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 846880000 |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 70-90 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 30 sets units/year |
| Place of Origin | Qingdao,Huashida |
| Type | Polyurethane Foam Machine |
|---|---|
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Pipe Material | Steel Pipe |
| Pipe Structure | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
| Extruder | Sj-120/38 |
| Blasting | >2.5A |
|---|---|
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Pipe Dia. | 48-3000mm |
| Substrate | Steel |
| Packaging Details | Standard Package |
| Warrenty | One Year |
|---|---|
| Material | PE/PP/HDPE |
| Specification | 110 - 1500 Mm |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| After-sales Service | Technical Service With Free, Training The Workers |