| Main Motor | Metabo Germany |
|---|---|
| Voltage | 220V 50Hz |
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Usuage | Usuage Hand Welding |
| Electric Current | AC |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Induction Heating | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Control System | Siemens PLC |
| Pipe Range | 50-426mm |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Certification | CE,ISO 9001,SGS |
| Condition | NEW |
| Control System | PLC |
| Type | Pipe Extruder |
|---|---|
| Plastic Processed | PE |
| Feeding Mode | One Feed |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Shear Strength | ≥110 N/cm |
|---|---|
| Tensile Strengt | 30 Mpa |
| Highlight | Pre Insulation Pipe Joints Sleeve |
| Warranty Period | 6 Months |
| Packaging Details | Stardard package |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Condition | New |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Delivery Time | 60Days |
| Coating Type | PE Extrusion Coating |
|---|---|
| Coating Thickness | 1.8-4mm |
| Pipe Cleaning Method | Shot Blasting |
| Heating Method | Induction Heating |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Material | Steel |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Coating | PE |
| Condition | New |
| 3PE Structure | Epoxy+Adhesive+Extruded Polyethylene |
| Style | Handheld |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 846880000 |
| Voltage | 220V 50Hz |