| Stainless Steel Welding Rod Type | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
|---|---|
| Application | Be Fed To Handheld Welder |
| Welding Core Type | Plastic |
| Diameter | 4.0mm |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Model | SBJZ-800 |
|---|---|
| Width | 650 |
| Thickness(MM) | 0.18-1.5 |
| Seedtm/min) | 1-25 |
| Outputr(kg/h) | 80-320 |
| Roller Material | Chrome Plated Steel |
|---|---|
| Screw Diameter | 90-150mm |
| Capacity | 200-1000kg/h |
| Control System | PLC Control System |
| Material | PE PP |
| Certification | CE, ISO |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Structure | Horizontal |
| Tube Thickness | 3-50mm |
| Sheet Width | 500-1500mm |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Welding Core Type | Plastic |
|---|---|
| Stainless Steel Welding Rod Type | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
| Welding Power | AC |
| Rod Dia. | 3.5mm-4mm |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Coating | 3-Layer PE Coating |
|---|---|
| HS Code | 8477209000 |
| Condition | New |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 60Days |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Specification | 50-4200mm |
| Substrate | Steel |
| Material | Plastic Processed |
|---|---|
| Feeding Mode | One Feed |
| Screw | Single-Screw |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Engagement System | Full Intermeshing |