| Specification | 2.5mm To 4mm |
|---|---|
| Production Capacity | 5 Tons/Day |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 39169090 |
| Payment Terms | Western Union,T/T,D/P |
| Application | Joint Of Metal Reinforced Spirally Corrugated Pipe |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Material Of Electro Fusion Tape | PE And Metal Net |
| Sheet Width | 200mm-2000mm |
| Sheet Thickness | 0.1mm-30mm |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Specification | ISO9001: 2008 |
| Product Thickness | 1.5-3mm |
| Voltage | 220V 50HZ |
|---|---|
| Usuage | Hand Welding |
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Substrate | Steel Condition |
| Steel Condition | Induction Heating |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60Days |
| Condition | New |
|---|---|
| Specification | 600.00cm * 230.00cm * 220.00cm |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| HS Code | 847710900 |
| Packaging Details | Standard Package |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| HS Code | 847710900 |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Package |
| Style | Portable |
|---|---|
| Plastic Processed | PP/PE/PVC |
| Transport Package | Alloy Box |
| Power | Electric |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Specification | 570*500*160mm |
|---|---|
| Transport Package | Alloy Box |
| Weight | 4.8kg |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Delivery Time | 60days |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
|---|---|
| Usuage | Anticorrosion & Repair |
| Product Type | PE Board |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |