| Specification | PE-780 |
|---|---|
| Main Extruder | 90 |
| Pipe Diameter (mm) | 930mm |
| Capacity (kg/h) | 700 |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min, 1.2m/Min |
| Type | Polyurethane Foam Machine |
|---|---|
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Computerized | Computerized |
| Capability | 3-4unit/H |
| Pipe Structure | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
| Conditon | New |
|---|---|
| Color | Custom |
| Computerized | Computerized |
| Pipe Diameter | From 360-1680mm |
| Packaging Details | Stardard Package |
| Model NO. | HSD -2000 |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Certification | ISO9001:2008, QS |
| Model NO. | HSD -2000 |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Certification | ISO9001:2008, QS |
| Transport Package | Standard Package |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Product Color | Black |
| Model NO. | 110-2200mm |
| Feeder System | Vacuum Feeder |
| Diameter Range | 110-2000mm |
|---|---|
| Cooling Method | Water |
| Warranty | 1 Year |
| Extruder | HSD-120x38 |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Pipe Uasge | Pre-insualte |
|---|---|
| Voltage | 380V 50Hz |
| Automatic Production Line | Comprehensive |
| Raw Material | PE |
| Plc | Siemens |
| Condition | New |
|---|---|
| Material | PE/PUR |
| Control System | PLC |
| Heating Method | Electric Heating |
| Humidity | 85% Non Condensing |