| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| High Stiffness | Yes |
|---|---|
| Creep Deformation Resistance | Good |
| Economical Construction | Yes |
| Speed | 6-12m/H,4-12m/H,2-5m/H,0.5-3m/H |
| Production Capacity | 100-1000kg/h |
| Packaging Details | Wrap film packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 60-90 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 50 units/month |
| Place of Origin | China |
| Heating Method | Induction Heating |
|---|---|
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Usuage | Derusting &Anticorrosion |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Heating Method | Induction Heating |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Product Type | PVC /PE/PP / ABS / PP /PS Sheet |
|---|---|
| Board Layers | Single & Multilayer Sheet |
| Product Thickness | 0.1-30mm |
| Product Width | Maximum 3000mm |
| Condition | New |
| Calibration | Vacuum |
|---|---|
| Pipe Range | 20-2200mm |
| Application | City Gas Pipe, Water Supply Pipe |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Max Output | 1000kg/H |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Plastic Processed | PE |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Dimension | 24m*4M*4M |
| Packaging Details | Standard Package |
| Raw Material | PE |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Control System | Siemens PLC |
| Packaging Details | Standard Package |