| Automation | Automatic |
|---|---|
| Applications | Gas Supply Pipe/Heating Supply Pipe |
| Material | HDPE |
| Pipe Diameter | 110-1680mm |
| Type | Pipe Extruder |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Number Of Layers | Double Layer |
| Structure | Unique“I-shaped ” Wall Structure |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Pipe Surface Treatment | No Less Than SA2.5 |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Fbe Thickness | 200-800um |
| Material | HDPE ,Adhesive,Epoxy Powder |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Substrate | Steel |
|---|---|
| Pipe Surface Treatment | No Less Than SA2.5 |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Material | HDPE ,Adhesive,Epoxy Powder |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Dia.Range | 75-315MM |
|---|---|
| Inner Pipe Material | PERT, Plastic Pipe |
| Apply To | Rigid PERT Insulated Pipes |
| Foaming Layer | Soft Polyurethane Foam Rigid Polyurethane Foam |
| Application | Used For Sewerage And Drainage In City |
| Dia.Range | 75-315MM |
|---|---|
| Inner Pipe Material | PERT, Plastic Pipe |
| Apply To | Rigid PERT Insulated Pipes |
| Foaming Layer | Soft Polyurethane Foam Rigid Polyurethane Foam |
| Application | Used For Sewerage And Drainage In City |
| Model NO. | FBE |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Clean Level | >=SA2.5 |
| Coating Material | Fbe Powder |
| Specification | 300-4200mm |
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
|---|---|
| Transmission Type | Rigid |
| Main Material | PVC, PE, PP, PPR |
| Power Supply | 380V/50Hz |
| Product Type | Pipe Production Line |
| Product Color | Black |
|---|---|
| Production Scope | Product Line |
| Pipe Range | 110-550mm |
| Pipe Length Range | 6m - 12m |
| Packaging Details | Packing according to Machine |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Raw Material | Pe |
| HDPE Jacket Pipe Color | Can Be Customized |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe |
| Packaging Details | standard packaged |