| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| HS Code | 8477209000 |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Packaging Details | Standard Package |
| Power | 380V/50Hz |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Rubber Foam |
| Automation | Fully Automatic |
| Production Capacity | 500-1000kg/h |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Usuage | Derusting &Anticorrosion |
| Pipe Length | 6-12m |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Pipe Range | 48-3000mm |
| After-sales Service | Installation And Training |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Vacuum Coating |
| Substrate | Steel |
| Pipe Range | 50-426mm |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Certification | CE,ISO 9001,SGS |
| Condition | NEW |
| Control System | PLC |
| Packaging Details | wodden box |
|---|---|
| Delivery Time | 2 month |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 20 sets/years |
| Place of Origin | China |
| Structure | Horizontal |
|---|---|
| Rhythm | Flow Production Line |
| Transmission Type | Flexible |
| Specification | 65*4*3.5m, 80*4*3.5m |
| Capacity | 250 M3/Day |
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Application | Gas Supply Pipe |
| Length | 36m, 52m, 72m |
| Packaging Details | Standard Package |
| Usage | Gas / Water Supply Pipe |
|---|---|
| Customization | Customizable |
| Calibration Method | Acuum Calibration |
| Total Installation Power | 500kw |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Usage | Gas / Water Supply Pipe |
|---|---|
| Extrusion Capacity | 1000 (Kg/H) |
| Pipe Diameter | 20-2200mm |
| Calibration Method | Vacuum |
| Packaging Details | Standard Package for Export |