| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
|---|---|
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
| Raw Material | PE |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Packaging Details | Standard Packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 30 sets/year |
| Place of Origin | China |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Packaging Details | wodden box |
|---|---|
| Delivery Time | 70-90 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 50 sets/years |
| Place of Origin | China |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
|---|---|
| Application | Large-scale Municipal Drainage Projects |
| Screw | Single-Screw |
| Plastic Processed | PE |
| Packaging Details | Standard Export Packing |
| Box Material | Main Body Stainless Steel |
|---|---|
| Water Pump | 4KWx2sets |
| Vacuum Pump | 4KWx2sets |
| Pipe Diameter | From 110mm To 2000mm |
| Voltage | 380V 50Hz |
| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min, 1.2m/Min |
| Application | Supply Hot Water/Oil Delivery/Chemical Material |
|---|---|
| Cyclone Dust Collector | 1m |
| Pipe Structure | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
| Material | PE/PUR |
| Coating Thickness | 50-100mm |
| Package Size | 1000.00cm * 220.00cm * 180.00cm |
|---|---|
| Package Gross Weight | 3000.000kg |
| Substrate | Steel |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Delivery Time | 60days |
| Pipe Diameter Range | 500-1600MM |
|---|---|
| Controls | Siemens |
| Foaming Machine | High-Pressure Foaming Machine |
| Rust Removal Quality | ≥2.5 Grade |
| Type | Polyurethane Foam Machine |