| Board Layers | Single Layer |
|---|---|
| Condition | New |
| Capacity | 160-200 Kg/H |
| Type | HDPE And PE |
| Screw No. | Single-screw |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |
|---|---|
| Application | District Heating, Gas Transportation, Water Supply |
| Plc | Siemens |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Origin | Qingdao, China |
| Warrenty | One Year |
|---|---|
| Material | PE/PP/HDPE |
| Specification | 110 - 1500 Mm |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| After-sales Service | Technical Service With Free, Training The Workers |
| Product Type | Plastic Pipe |
|---|---|
| Capacity | 1500kg/H |
| Use For | Central Heating, Cooling Oil & Gas Transmission |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Packaging Details | Standard Package |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |
|---|---|
| Pipe Length | 1-3m |
| Brand Name | Huashida |
| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Operating Mode | Automatic/Manual |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Application | Pipe Production |
|---|---|
| Material | Steel |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Control System | PLC Control |
| Max. Working Pressure | 2.5MPa |
| Application | Pipe Production |
|---|---|
| Material | Steel |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Control System | PLC Control |
| Max. Working Pressure | 2.5MPa |
| Material | HDPE LDPE |
|---|---|
| Diameter Range | 110-2000mm |
| Calibration Method | Vacuum Calibration |
| Product-use | Water Supply Pipe |
| Product Color | Black |
| Packaging Details | Stardard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 45 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 50 sets/year |
| Place of Origin | China |