| Pipe Uasge | Pre-insualte |
|---|---|
| Voltage | 380V 50Hz |
| Automatic Production Line | Comprehensive |
| Raw Material | PE |
| Plc | Siemens |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Raw Material | PE |
| Pipe Style | Thin Wall Pipe |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Packaging Details | Standard Package |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Raw Material | PE |
| Pipe Style | Thin Wall Pipe |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Packaging Details | Standard Package |
| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Max Output | 1000kg/H |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Pipe Diameter | 20-2200MM |
|---|---|
| Certification | CE, ISO9001:2008, QS |
| Usage | Gas / Water Supply Pipe |
| Extrusion Capacity | 1000 (Kg/H) |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Water Supply Pipe |
| Screw No | Single Screw |
| Automatic | Automatic |
| Customized | Customized |
| Number Of Layers | Double Layer |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Insulation Layer Material | PU Foaming |
|---|---|
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Coating | Powder Coating |
| Size | Customizable |
| Productname | Pre-Insulated Pipe Production Line |