| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Extrusion Capacity | 1000 (Kg/H) |
| Total Installation Power | 500kw |
| Calibration Method | Vacuum |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| HS Code | 39209990 |
| Model NO. | ID-600-1000 |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Number Of Layers | Double Layer |
| Series | Dwcp-600,Dwcp-1000 |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| Raw Material | PE80, PE100 |
| Package Size | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Packaging Details | Standard packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 60-90 days |
| Payment Terms | T/T,D/A,L/C |
| Supply Ability | 30 sets a year |
| Place of Origin | China |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Dimension | 43.0*3.02*3.0 |
|---|---|
| Specification | (355 - 630), (710 - 1200), (1010 - 1600) Mm |
| Capacity | 600kg/H |
| Power | 800kw |
| Weight | 28 T |
| Packaging Details | Standard packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 60-90 days |
| Payment Terms | T/T,D/A,L/C |
| Supply Ability | 30 sets a year |
| Place of Origin | China |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Control System | Siemens |
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd |
| Packaging Details | Standard Pakage |