| Customized | Customized |
|---|---|
| Pipe Material | HDPE, |
| Computerized | Computerized |
| Transport Package | Standard Package |
| Screw No | Single-screw |
| Raw Material | PE |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Condition | New |
|---|---|
| Raw Material | PE |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
|---|---|
| Pipe Diameter | 110-2200mm |
| Capacity | 160-200kg/H |
| Pipeline Material | HDPE |
| Total Power | 200KW |
| Extruder | HSD-120x38 |
|---|---|
| Raw Material | PE |
| PLC | Siemens |
| Heating Method | Electric Heating |
| Pipe Length Range | 6m - 12m |
| Model NO. | 200-600mm |
|---|---|
| Automation | Automation |
| Condition | New |
| Material | PP/PE |
| Screw No. | Single-screw |
| Model NO. | 200-600mm |
|---|---|
| Condition | New |
| Material | PP/PE |
| Screw No. | Single-screw |
| HDPE | 600kg/H |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Extrusion Capacity | 1000 (Kg/H) |
| Total Installation Power | 500kw |
| Calibration Method | Vacuum |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Condition | New |
|---|---|
| Screw No. | Single Screw |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Model | ID 200-600mm |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |