| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |
|---|---|
| Application | District Heating, Gas Transportation, Water Supply |
| Plc | Siemens |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Origin | Qingdao, China |
| Model NO. | 110-2200mm |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Condition | New |
| Specification | 110-2200 |
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
| Raw Material | PE |
|---|---|
| Pipe Style | Thin Wall Pipe |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Outcapability | 1400kg/H |
| Packaging Details | Standard Package |
| Pipe Performance | Flexible Or Rigid |
|---|---|
| Line Length | 60m |
| Usage | District Heat/Chiller Supply |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60Days |
| Condition | New |
|---|---|
| Usage | District Heat/Chiller Supply |
| Working Pipe Material | PERT/PEX/PPR |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60Days |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Max Output | 1000kg/H |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Screw | Single-Screw |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Diameter Ranging | Φ32 To Φ426mm |
|---|---|
| Material | PE |
| Applications | Gas Supply Pipe/Heating Supply Pipe |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Surface Cleaning Grade | SA2.5 |
|---|---|
| Steel Pipe Diameter Range | 32mm - 426mm |
| Applications | Gas Supply Pipe/Heating Supply Pipe |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |