| Cooling Circulating Water | ≤20℃ ≥0.3Mpa 26~30 M3/h |
|---|---|
| Humidity | 85% Non Condensing |
| Compressed Air | 6 M3/min >0.5MPa |
| Pipe Usage | PU Pre-Insulation |
| Total Length | About 110m |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Substrate | Steel |
| Function | Steel Pipe Sand Blasting |
| Type | Coating Production Line |
| Packaging Details | Standard Packaging |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Function | Steel Pipe Sand Blasting |
| Packaging Details | Standard packaging |
| Raw Material | HDPE |
|---|---|
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Type | Polyurethane Foam Machine |
| Pipe Structure | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
| Capacity | 1400kg |
| Cleaning Level | ≥SA 2.5 |
|---|---|
| Steel Pipe Diameter Range | 60mm-4200mm |
| Used Material | Steel Sand, Steel Shot, Steel Wire Segment, Etc |
| Function | Steel Pipe Shot Blasting |
| Packaging Details | Standard Packaging |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Substrate | Steel Pipe |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Heating Method | Induction Heating |
| Usuage | Derusting &Anticorrosion |
| After-sales Service | All Life |
|---|---|
| Warranty | 6-12 Months |
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Number Of Layers | Double Layer |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Max Output | 1000kg/H |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Specification | 200-1000mm |
| Product Type | Pipe Coating Machine |
|---|---|
| Clean Level | >=SA2.5 |
| Coating | Powder Coating |
| Coating Layer | Internal&External Pipe Wall |
| Packaging Details | Standard Package For Export |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Substrate | Steel Pipe |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Heating Method | Induction Heating |
| Usuage | Derusting &Anticorrosion |