| Type | Polyurethane Foam Machine |
|---|---|
| Foaming Machine | High-Pressure Foaming Machine |
| Condition | New |
| Warranty | One Year |
| Packaging Details | Container loading,sea transportation |
| Type | Polyurethane Foam Machine |
|---|---|
| Pipe Structure | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
| Rust Removal Quality | ≥2.5 Grade |
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Foaming Machine | High-Pressure Foaming Machine |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
|---|---|
| Method Type | Automatic |
| Surface Treatment | Shot Blasting |
| Epoxy Powder Thickness | More Than 170 Um |
| Total Power | 900kW |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Exhaust | Exhaust |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |
| Substrate | Steel |
|---|---|
| Condition | New |
| Capacity | 3000 Kw |
| Specification | 50 - 2173 Mm |
| Velocity | 1-6m/Min |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Exhaust | Exhaust |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Usuage | Derusting &Anticorrosion |
| Pipe Length | 6-12m |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Pipe Range | 48-3000mm |
| Pipe Diameter | 508-1620mm |
|---|---|
| Packaging Details | 1200 × 230 × 260 |
| Delivery Time | 60-80 Days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 20 Unit/year |
| Coatingtype | 3-Layer Polyethylene (3LPE) |
|---|---|
| Materialcompatibility | Steel Pipes |
| Blasting | >2.5A |
| Connection Type | Welding |
| Origin | China |
| Principle | High-Pressure Air Type |
|---|---|
| Application | Hot Chiller Water/Oil /Chemical Material Pipeline |
| Pipe Structure | Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
| Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing | 30-100mm |
| Packaging Details | Standard package |