| Material | Steel |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Condition | New |
| 3PE Structure | Epoxy+Adhesive+Extruded Polyethylene |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Condition | New |
| Velocity | 1 To 6 Meter Per Minute |
| Power Source | 3 Phase 380V 50Hz |
| Condition | New |
|---|---|
| Specification | 508 - 1620 Mm |
| Pipe Structure | Steel Working Pipe, Polyurethane Foam, And HDPE Casing |
| Application | Produce District Heat Distribution Pipe |
| After-sales Service | Lifetime |
| Material | Steel |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Condition | New |
| 3PE Structure | Epoxy+Adhesive+Extruded Polyethylene |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Coating Type | 3LPE (Three-Layer Polyethylene) Coating |
| Product Type | Pipe Production Line |
| Material | Steel |
| Heating Method | Induction Heating |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Pipe Length | 6-12m |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Material | Steel |
| Foaming Density | 60-80kg/m3 |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
|---|---|
| Pipe Length Range | 6-12 Meters |
| Material | Carbon Steel |
| Capacity | 1000-2000 Meters Per Day |
| Heating Method | Induction Heating |
| Pipe Application | Oil And Gas Pipe, PU Foam Insualtion Pipe |
|---|---|
| Pipe Diameter | 200-1420mm |
| Coating Layers | 3 Layers (FBE, Adhesive, PE) |
| Total Weight | ≤2T |
| Product Model | 3LPE-PP-3 |
| MPa Classfication | Medium Pressure Piping |
|---|---|
| Temperature Classification | High Temperature Piping |
| Standard | ASTM, GB, DIN |
| Connection Type | Welding |
| Cross-Section Shape | Round |