| Capability | 3-4unit/H |
|---|---|
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Raw Material | HDPE |
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Application | Hot Chiller Water/Oil /Chemical Material Pipeline |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Surface Treatment | Grade≥SA2.5 |
| Specification | Φ 48mm– Φ 2400mm |
| Substrate | Steel |
| Total Power | 400 Kw |
|---|---|
| Extrusion Speed | 05.-5 |
| Capacity Kg/h | 600 240 |
| Dimension (m) | 32*16*6.0 |
| Packaging Details | By order |
| Model NO. | HSD 377mm |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Model NO. | HSD 50-426 |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Packaging Details | wodden box |
|---|---|
| Delivery Time | 70-90 days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 50 sets / Year |
| Place of Origin | Huashida |
| Coating Type | Coating Powder |
|---|---|
| FBE Thickness | 200 - 800 Um |
| PE Thickness | 2 - 4 Mm |
| Adhesive Thickness | 170 - 250 Um |
| Humidity | 85% No Condensation |
| Features | Continuous Production, Simultaneous Molding. |
|---|---|
| Specifications | 50 - 400 Mm |
| Color | Any |
| Production | Can Be Produced Continuously For 24 Hours. |
| Capacity | ≤250m2/H |
| Welding Method | Submerged Arc Welding |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Surface Treatment | Shot Blasting |
| Pipe Diameter | 219-1422mm |
| Power Supply | 380V/50Hz |
| Material | HDPE ,Adhesive,Epoxy Powder |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Fbe Thickness | 200-800um |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |