| Range Of Application | Production Pipeline |
|---|---|
| Material | PE |
| Advantage | Economy Of Materials |
| Delivery Time | 10workdays |
| Payment Terms | L/C, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Coating Thickness Range | 1.5mm-4.5mm |
|---|---|
| Power Supply | 380V/50Hz |
| Model | ZY-3LPE |
| Product Model | 3LPE-PP-1 |
| Cleaning Class | Sa2.5 |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Output Speed | 1-6m/Min |
| Temperature | 0-30 |
| Power Supply | No Dangerous Area |
| Pipe Structure | Puf Insulation Layer, PE Outer Casing |
|---|---|
| Foaming Machine | High-Pressure Foaming Machine |
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Applications | Hot Chiller Water/Oil /Chemical Material Pipeline |
| Packaging Details | Wodden Box |
| Material | PU & PE |
|---|---|
| PU Thickness | 30 - 100 Mm |
| PE Thickness | 4 - 10 Mm |
| Specification | 500 - 1520 Mm |
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Sheet Extrusion Lines Sizes | 65mm, 90mm, Or 120mm Extruder |
| Compurization | Computeriazed |
| Materials | HIPS, PP, And PET |
| Shaft Winder | Two |
| Specification | Pipe Dia. 508-1620mm |
|---|---|
| Production Capacity | 50 Sets/Year |
| Transport Package | Wodden Box |
| Computerized | Computerized |
| Automation | Automatic |
| Cleanliness | High Cleanliness |
|---|---|
| Feature | Rust / Corrosion Proof |
| Shot Blasting | External , Inner Pipe Wall |
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Function | Steel Pipe Sand Blasting |
| Capability | 3-4unit/H |
|---|---|
| Raw Material | HDPE |
| Model NO. | Preinsulated Pipe 508-1620 |
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Origin | Qingdao, China |
| Foaming Machine | High-Pressure Foaming Machine |
|---|---|
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Pipe Structure | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
| Type | Polyurethane Foam Machine |
| Packaging Details | Wodden Box |