| Type | Polyurethane Foam Machine |
|---|---|
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Pipe Material | Steel Pipe |
| Pipe Structure | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
| Extruder | Sj-120/38 |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Velocity | 1-6 M/Min |
| Substrate | Steel |
| Power | 3 Phase 400V 60Hz |
| Specification | 57-3000 Mm |
| Total Length | 80m |
|---|---|
| Pipe Dia | 48-3200mm |
| Sed Material | FBE Powder, Binder, Polyethylene |
| Product Type | Pipe Production Line |
| Capacity | 1000-2000 Meters Per Day |
| Package Size | 1000.00cm * 220.00cm * 180.00cm |
|---|---|
| Package Gross Weight | 3000.000kg |
| Substrate | Steel |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Substrate | Steel |
|---|---|
| Pipe Surface Treatment | No Less Than SA2.5 |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Material | HDPE ,Adhesive,Epoxy Powder |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Pipe Application | Oil And Gas Pipe, PU Foam Insualtion Pipe |
|---|---|
| Pipe Diameter | 200-1420mm |
| Coating Layers | 3 Layers (FBE, Adhesive, PE) |
| Product Model | 3LPE-PP-3 |
| Coating Material | Epoxy Powder Spraying Coating |
| Condition | New |
|---|---|
| Material | PE/PUR |
| Control System | PLC |
| Heating Method | Electric Heating |
| Humidity | 85% Non Condensing |
| Principle | High-Pressure Air Type |
|---|---|
| Capability | 3-4unit/H |
| Raw Material | HDPE |
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Computerized | Computerized |
| Type | Polyurethane Foam Machine |
|---|---|
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Applications | Hot Chiller Water/Oil /Chemical Material Pipeline |
| Foaming Machine | High-Pressure Foaming Machine |
| Packaging Details | Wodden Box |